POLECAMY

Gospodarz Poleca

Przygoda

Wodne Sporty

W odległej Niedzicy można uprawiać wszelkie wodne sporty. Polecamy “River Rafting”

Wycieczki z mapą w plecaku

Poniżej kilka propozycji wycieczek nie tak znanych, a bardzo ciekawych,  przygotowujących do poważniejszych wypadów w Wysokie Tatry.

1 Trasa

W pobliżu wejście do dol Olczyskiej/ 400 metrów w stronę Morskiego Oka/-do wywierzyska potoku ok 1 h. Potem trzeba zdecydować czy na Kopieniec i  Cyrhla/ok 1.40h/skąd roztaczają się piekne widoki i wracając  szlakiem koło Kościoła wychodząc na Dolna Chłabówkę/  

Czy na Nosalowa Przelecz, a potem do Kuźnic /ok.1h/, gdzie warto posilić się w Jurcie, miejscu spotkań górskich wędrowców.

2 Trasa

Na Niedziele proponuje wypad na Rusinowa Polane z podziwianiem przepięknej panoramy Tatr  która się stamtąd roztacza. Warto zaglądać do kościółka na Wiktorówkach /msze 9,11,13/ prowadzonego przez Dominikanów, a zbudowanego na pamiątkę objawień. Warto wysłuchać wyjątkowych kazań, napić się darmowej herbaty  w pomieszczeniu przy kuchni, obejrzeć tablice pamiątkowe i zaczerpnąć wody ze źródełka. Najlepiej podejść od Zazadniej /1.2h/ i wrócić na Wierch Poroniec /1.2h/

3 Trasa

Do Kuźnic /ok.45 min/, a stamtąd  ruszamy w stronę schroniska na  Kalatówkach /40min/ mijając klasztor św. Albertynek z możliwa do zwiedzenia pustelnią brata Alberta. Dla chętnych proponuję jeszcze  40 minutowe podejście do schroniska na Kondratowej z widokiem na Giewont  i smaczny posiłek zakończony piernikiem lub szarlotka domowego wypieku.

4 Trasa

Od domu wzdłuż ścieżki Pod Reglami mijając skocznie narciarskie wchodzimy do malowniczej dol.Białego 1.15h, wchodzimy na punkt widokowy Sarnia Skała /25min/, a potem do szałasu w dolinie Strążyskiej /35min/.Tam możemy się posilić ,a gdy odzyskamy siły to warto podejść do Siklawicy /10 min/. Powrót dol. Strążyską zajmie/ 50min/. Wracając do miasta w pobliżu będzie Willa Koliba, Stary Kościółek z cmentarzem na Pęksowym Brzyzku skąd już tylko krok do Krupówek.  

 

Bardziej znane i uczęszczane

Morskie Oko, Hala Gąsienicowa, Wyjazd na Kasprowy Wierch, Wjazd na Gubałówkę, Dol.Kościeliska.

Polecam pożyczenie rowerow w dol.Chocholowskiej i dojazd do schroniska ze smaczną kuchnią  lub skorzystanie na dole z restauracji regionalnej Ziębówka.

Po tych górskich zmaganiach 

odnowa w basenach termalnych:

Bukowinie 20 min dojazdu,

w Bańskiej /20 min dojazd-dwa osobne obiekty/,

w  Białce Tatrzańskiej 40 min dojazdu

na Słowacji w Orawicach/ 1h dojazdu/.

 

Kręgielnie 

znajdziecie w Aquaparku a wspinaczkowy malpi gaj poniżej Wielkiej Krokwi.

Wypożyczalnia rowerów

Na pierwszym rondzie

Możliwe są też wycieczki 

po mieście Segwayem  608 832 372

Zimowe Atrakcje

Zakopane słynie jako zimowa stolica Polski