Dom św. Stanisława

Dom św. Stanisława

Pensjonat św. Stanisława oferuje pokoje z lokalizowane na 3ch kondygnacjach. Pokoje 1-2, 2-3, 3-4 osobowe, studio z kuchnią, oraz komfortowy dwupokojowy apartament w poddaszy. Wszystkie pokoje z łazienkami z kabiną natryskową. W przyziemiu do użytku gości znajduje się zaplecze kuchenno-wypoczynkowe. Dobrze wyposażona kuchnia z częścią jadalną, sala kominkowa z wygodnymi fotelami, pokój do gier ze stołem do bilarda, pokój z TV oraz półkami pełnymi książek i magazynów gości, magazyn na sprzęt narciarski. Zakwaterowanie dla do 34 osób

Wyposażenie Pokoi

W pokojach łóżka pojedyncze i podwójne, przy łóżkach nakastliki, lampy nocne, stół i krzesła, szafa, lub wnęka na garderobę. Parę lepiej wyposażonych pokoi ma dodatkowo sofę lub fotel, stolik kawowy, werandę czy balkon.

We wszystkich pokojach jest elektryczny czajnik, taca, talerze, szklanki i sztućce. Jeżeli czegoś brakuje można dobrać z kuchni. Pościel, ręczniki, suszarka do włosów. W łazienkach papier toaletowy i mydło.

Zaplecze Kuchenno wypoczynkowe

W kuchni kuchenka gazowa, 4 palnikowa, zmywarka do naczyń zlewozmywak, duża lodówka, maszynka do parzenia kawy, i toster. Goście chwalą nasze praktyczne wyposażenie kuchni. Przy kuchni dwa stoły i ławy, więcej w sąsiednim pomieszczeniu gdzie również jest stół do bilarda czy ping ponga. Obok Pomieszczenie z TV i mała biblioteka. Więcej książek na piętrze-kolekcja naszej babci „polskich klasyków”.

Lokalizacja

Dom św. Stanisława zlokalizowany jest w górnej części Zakopanego zwanej Jaszczurówka. Jaszczurówka to kiedyś słynne miejsce z uwagi na międzynarodowe zawody slalomu. Zjazdy odbywały się z samego szczytu Nosala na który można dzisiaj dostać się piechotą a kiedyś wyjeżdżało się na szczyt jedno krzesełkowym wyciągiem. Zjazd był karkołomny bo sam szczyt był zwykle oblodzony, no i oczywiście nie było ratraków. Można też było na samej górze zjechać przecinką przez las i zacząć zjazd poniżej. Kolejni Prezesi w Zakopanem mieli różne plany ale ostatecznie właściciele pozbyli się nawet małych wyciągów, zagospodarowali i zabudowali teren.

Znajduje się tutaj słynna szkółka narciarska dla dzieci i młodzieży „Strama”.

Następne słynne miejsce w Jaszczurówce to chyba pierwsze w Zakopanem ciepłe kąpielisko. Teraz tutaj urzędują żaby i jaszczurki